• domasen pecen Bas Ajvar
 • lutenica / лутеница
 • домашен печен Баш Ајвар
 • корнишони, екстра
 • џем од јагоди, jam from strawberies
 • цвекло, cveklo, beets
 • џм од кајсии, appricot jam
производи Во својата богата палета на производи, Дием-ГП има околу 80 производи, во различни пакувања и големини. Поделени во три производни линии: црвена, зелена и слатка линија, можат да ги задоволат и најспецифичните вкусови на нашите потрошувачи.

повеќе...
маркети Дием-ГП има свој ланец на специјализирани маркети во кои освен нашите производи, застапени се и многу производи од истата категорија. Ланецот на специјализирани маркети го сочинуваат 7 маркети во Скопје, 4 во Гевгелија и еден маркет во Битола...


повеќе...
за нас Дием-ГП е производно и трговско претпријатие за производство и преработка на овошје и зеленчук. Веќе дваесетина години е водечко претпријатие во оваа дејност. Располага со стандардите ISO9001 и ISO22000 кој го вклучува и HACCP стандардот...

повеќе...
последни блог записи
 • Малиџано салата Малиџаното е врвен деликатес од македонската традиционална кујна. Во составот доминира модриот патлиџан, а лукот и лутата пиперка му ja даваат пикантно лутaтa нота. Неговиот вкус за некои е совршен...
  повеќе...
 • Сок од цвекло Цвеклото има многу позитивно влијание врз нашето здравје. Редовното консумирање на цвекло го регулира крвниот притисок, позитивно влијае на крвната слика и го зголемува хемоглобинот...
  повеќе...
 • Куглов со мармалад од смокви Одличен фамилијарен колач, кој ќе ги освои симпатиите на сите членови од семејството и гостите, па дури и на оние кои не се многу по благото. Потребни состојки: 1 чаша 250ml шеќер, 1/2 чаша...
  повеќе...
 • Салата со Баш Ајвер Маргаринот се мати убаво со миксер и во него се додаваат урдата и мешаме додека добиеме хомогена смеса. Потоа, истата смеса се дели на 3 дела. Во првиот дел, кој што ќе ни биде основата, се додава...
  повеќе...
Дием-ГП™ - фабрика за производство и преработка на овошје и зеленчук